Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Dołącz do szkolnej akcji Dnia Kolorowych Skarpetek!

Samorząd Uczniowski klas starszych zachęca uczniów do włączenia się w akcję Dnia Kolorowych Skarpetek. Dzień 21 marca jest nie tylko pierwszym dniem kalendarzowej wiosny, ale także Światowym Dniem Zespołu Downa. Data ta nie jest przypadkowa, ponieważ wada genetyczna powodująca zespół jest związana z występowaniem w 21 parze trzeciego chromosomu – stąd 21 marca. Kolorowe skarpetki nie do pary stały się symbolem tego dnia, ponieważ wspomniany wyżej dodatkowy chromosom ma właśnie kształt przypominający skarpetkę. Ich wielobarwność i różnorodność mają być wyrazem tolerancji, ale i znakiem, ze mimo odmienności wszyscy możemy w pełni cieszyć się życiem.

Do akcji chętni mogą dołączyć na dwa sposoby:

-przesyłając na adres:  m.rydzewska@sp26gdynia.pl   zdjęcie swoich stóp w kolorowych skarpetkach-„niedoparkach”

lub

-udostępniając takie zdjęcie na FB naszej szkoły pod postem, który ukaże się 22 marca

Poleć tą stronę znajomym