Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Warsztaty tyflopedagogiczne w GSS

15 października obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Białej Laski. Święto ma za zadanie przypomnieć nam o codziennych problemach osób z dysfunkcjami wzroku. Osoby niewidome i niedowidzące są nierozerwalnym ogniwem naszego społeczeństwa i stanowią niepodważalny autorytet w zakresie pokonywania trudności codziennego życia.

Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni do Gdyńskiej Szkoły Społecznej na wspaniałe warsztaty, które poprowadziły p. Beata Kącicka, p. Agnieszka Rusakiewicz i p. Katarzyna Mieloszyńska. Panie są tyflopedagogami i pracują z dziećmi z dysfunkcją wzroku.

Klasy czwarte miały okazję zapoznać się ze sprzętem, który bardzo ułatwia uczniom niewidomym i niedowidzącym codzienne funkcjonowanie w szkole. Dzieci korzystały z mówiącego kalkulatora i maszyny brajlowskiej. Zobaczyły, jak działa powiększalnik i urządzenie do wywoływania wydruków wypukłych na papierze pęczniejącym. Największym wyzwaniem dla każdego okazały się zajęcia praktyczne dotyczące chodzenia z białą laską w specjalnych goglach.

Serdecznie dziękujemy Gdyńskiej Szkole Społecznej za zaproszenie na warsztaty tyflopedagogiczne.

 

 

 

 

 

Poleć tą stronę znajomym