Z życia szkoły

Wakacyjna, żywa lekcja historii

23 czerwca na cmentarzu w miejscowości Osuchy (woj. lubelskie) odbyły się obchody 75. rocznicy największej w czasie II wojny światowej bitwy polskich partyzantów. Cmentarz w Osuchach jest nie tylko największym cmentarzem partyzanckim w Polsce, ale i w Europie. Rokrocznie, w czerwcu, odbywają się uroczystości ku czci poległych tam żołnierzy AK z udziałem kombatantów, władz, mieszkańców najdalszych zakątków kraju oraz miejscowej ludności. Zapalane są znicze, składane wiązanki kwiatów. W uroczystościach tych wziął udział wspólnie ze swoją rodziną absolwent naszej zerówki. Antek w raz ze swoim bratem złożyli kwiaty oddając hołd Polakom  poległym za wolność naszego kraju. Warto dodać, że jednym bohaterów tej bitwy był ppor. Stanisław Makuch ps. „Kruk”- przodek rodziny naszego ucznia.  Na pewno taka żywa lekcja historii zostanie na długo w pamięci naszego absolwenta.  

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz