KomunikatyWyjścia i wycieczki

V Gdyńska Giełda Wolontariatu w IALO

Przedstawiciele Szkolnego koła Wolontariatu, uczniowie klas 7a i IIc, pod opieką psychologa szkolnego i koordynatora szkolnego wolontariatu – p. A.Nowickiej, wzięli udział w V Gdyńskiej Giełdzie Wolontariatu, która odbyła się 4 grudnia 2017 r.
Na wydarzenie zostaliśmy zaproszeni przez Dyrekcję i społeczność I Akademickiego Liceum Ogólnokształcącego w Gdyni. Byliśmy tam kolejny rok z rzędu.
W programie zaplanowano między innymi zagadnienia dotyczące Wolontariatu senioralnego –  opowiedziano uczniom, jaka jest rola wolontariatu w relacjach międzypokoleniowych, dlaczego pomagamy seniorom? Odbyła się też dyskusja z udziałem gości i uczniów – próbowaliśmy znaleźć odpowiedź na pytanie,  co zrobić, aby młodzież chciała brać udział w wolontariacie?
Na koniec doradca zawodowy opowiedział o profitach, jakie wolontariusze zyskują dzięki świadczonej przez siebie pracy na rzecz innych osób.
Projekt realizowany był we współpracy z Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej oraz Fundacją Inicjatyw Społecznych Łajba w Gdyni.
red. A.Nowicka
Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz