Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Uroczyste pasowanie pierwszoklasistów na czytelników biblioteki szkolnej.

Dziś  w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie uczniów klas I  na czytelników  biblioteki .

Oprócz zapoznania się z zasadami działalności biblioteki oraz księgozbiorem , zwiedzania pomieszczeń i obejrzenia prezentacji multimedialnej o poszanowaniu książek, dzieci mierzyły się  różnorodnymi zadaniami pracując w grupach. 

Układały prośby książki z kolorowych rozsypanewyrazowych, odgadywały   bajkowe zagadki, czytały ze zrozumieniem i dobierały tytuły do ilustracji znanych książek dla dzieci. 

Po  wprowadzeniu w magiczny świat książek i biblioteki  przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, a każdy uczestnik zabawy został pasowany na czytelnika magiczną księgą. 

 Już jako pełnoprawni czytelnicy uczniowie otrzymali  regulamin poszanowania książek, biblioteczną zakładkę oraz pamiątkowy dyplom, który będzie im przypominał o tym uroczystym wydarzeniu.  Na zakończenie każdy chętny wypożyczył wybraną przez siebie książkę do domu!

 

Poleć tą stronę znajomym