Tydzień włoski

W dniach 20 -24 lutego w naszej szkole obchodziliśmy Tydzień Włoski. Chcieliśmy przybliżyć uczniom obyczaje i kulturę tego pięknego kraju.                                                                                                   W ramach Tygodnia Włoskiego zorganizowano wiele ciekawych zajęć, konkursów i projektów. Dzieci chętnie włączały się do działań, m.in. zbierały i przynosiły ciekawostki związane z tym tematem, projektowały lapbooki o interesujących postaciach, budowlach, drużynach piłkarskich, czy potrawach.Korytarze szkolne udekorowano elementami związanymi z kulturą tego kraju, a na przerwach rozbrzmiewały znane i lubiane włoskie melodie.                                                              Punktem kulminacyjnym Tygodnia Włoskiego było spotkanie z Włochami. Ci sympatyczni , młodzi panowie: Matteo Natalucci oraz Carmelo Dattola wraz z tłumaczką, p. Martą Drewnowską, przygotowali dla całej społeczności szkolnej multimedialną prezentację o swojej ojczyźnie. Skupienie na twarzach dzieci podczas słuchania świadczyły o ich zainteresowaniu. Z pewnością na długo zapamiętają interesujące wiadomości o tym kraju i niektóre włoskie słowa.