KomunikatyZ życia szkoły

Tydzień Ukraiński w SP 26

Tydzień Ukraiński odbywa się od 2016 roku w Gdańsku w celu zaprezentowania kultury ukraińskiej polskiemu odbiorcy. Inicjatywa została zapoczątkowana przez Konsula Generalnego Ukrainy w Gdańsku Lwa Zacharczyszyna i corocznie w drugim tygodniu listopada polska publiczność ma możliwość poznania współczesnej kultury Ukrainy, to znaczy muzyki, teatru czy kina.

Nasza Szkoła pragnie włączyć się w tym roku w cykl wydarzeń kulturalnych, aby dać uczniom i ich rodzicom możliwość lepszego poznania kultury kraju, z którego już ponad 30 uczniów uczęszcza do Szkoły Podstawowej nr 26 w Gdyni.

W ramach odbywającego się w Szkole Tygodnia Ukraińskiego od 2 do 6 listopada 2020 roku można oglądać wystawę fotografii prezentujących przyrodę, architekturę i społeczeństwo Ukrainy. Wydarzeniem towarzyszącym będzie „Spotkanie z bajką”, podczas którego uczniowie klas 1-3 wraz z uczniami oddziału przygotowawczego 1-3 obejrzą kultowe bajki w wersji językowej ukraińskiej i polskiej, a także wezmą udział w warsztatach plastycznych.

 

Poleć tą stronę znajomym