Z życia świetlicyZ życia szkoły

Test na pomocnika Zajączka Wielkanocnego

Do Wielkanocy jeszcze troszkę czasu, który na pewno spędzimy w domu. Przeglądając zasoby Internetu można znaleźć na prawdę fantastyczne zabawy.

Strona internetowa Dzieckiem Bądź udostępniła ciekawą i wesołą grę dla uczniów…a w zasadzie dla całej rodziny.

Śniadanie wielkanocne – Nakrywanie do stołu to prawdziwa sztuka. Sprawdźcie czy wiecie, co powinno znaleźć się na stole podczas wielkanocnego śniadania. (materiały w pliku do pobrania).

Coś tu się nie zgadza – Kurczaczek pokłócił się z reniferem Rudolfem o to które symbole są związane z Wielkanocą, a które z Bożym Narodzeniem. Czy pomożecie im je podzielić? (materiały w pliku do pobrania).

Sprawne łapki – Aby pięknie ozdabiać pisanki, Zajączek musi bardzo dbać o swoje łapki. Poprawcie po śladzie rysunki, które Wam zostawił, aby też zadbać o swoje 😉 (materiały w pliku do pobrania).

Zajęcze przysmaki – Co najbardziej uwielbiają jeść zajączki? Marchewki! Ulepcie je z plasteliny lub z play dough. Tylko zgodnie ze wzorem! Co Wam przypominają? (materiały w pliku do pobrania).

Pomieszane pisanki – O nie! Zajączek tak szybko skakał, że wszystkie pisanki z jego koszyka się potłukły! Pomożecie mu je poskładać? (materiały w pliku do pobrania).

Literkowe pisanki – Zajączek ciągle uczy się liter, żeby mógł umieć dostarczyć prezenty odpowiednim adresatom. Niestety wciąż mylą mu się duże litery i ich małe odpowiedniki. Wybierz jajka bez błędów i pokoloruj je. (materiały w pliku do pobrania).

Sąsiedzi Zajączka – Ulubionym środowiskiem zajączków jest wieś. Czy potrafisz odgadnąć jakie zwierzęta zamieszkujące wieś ukryły się pod pisankami?

Polowanie na pisanki! – Ulubiona zabawa dzieci. Pisanki wystarczy gdzieś schować i poprosić o ich znalezienie.

Jajeczny taniec – do tej zabawy polecamy użyć sztucznych jajek, np. ze styropianu. Włączamy muzykę, a zadaniem dzieci jest tak tańczyć wśród jajek, żeby żadnego nie dotknąć i nie uszkodzić.

Najpiękniejsze pisanki – Nie ma Wielkanocy bez pisanek, więc do dzieła! Kolory, faktury, bohaterowie bajek… To wszystko można umieścić na niezwykłym jajku.

Plik do pobrania:

Test Na Pomocnika Zajaczka