KomunikatyZ życia szkoły

Szlachetna Paczka – pomagamy Pani Magdzie (80 lat)

Jak każdego roku zachęcamy wszystkich do włączenia się, w akcję Szlachetna Paczka.

Artykuły potrzebne dla pani Magdy można dostarczyć do gabinetu nr 9 (pedagog), a jeśli ktoś z Państwa woli przekazać środki finansowe, zamiast pomocy rzeczowej, można je wpłacić pedagogowi lub wychowawcy klasy.

Za zebrane pieniądze zostaną zakupione potrzebne artykuły przemysłowe, higieniczne i spożywcze.

Jak co roku liczymy na Państwa hojność i serca otwarte na potrzeby drugiego człowieka.

Zbiórka trwa do 08.12.2023r.

Jeżeli ktoś zdecyduje się na przekazanie darów dla Pani Magdy, prosimy o informację od kogo pochodzi darowizna, ponieważ dzieci biorące udział w tej akcji będą (za zgodą rodziców) nagrodzone albo imiennym podziękowaniem na forum szkoły albo dodatkowymi punktami za zachowanie. Jest możliwość, że dzieci będą mogły wspólnie zapakować wszystkie przyniesione dary.

 

W tym roku pomagamy Pani Magdzie – 80 lat

Historia Rodziny

Pani Magda to bardzo sympatyczna seniorka. Kiedyś pracowała jako krawcowa i było jej lepiej szczególnie, że wspierał ją małżonek. Od jakiegoś czasu zmuszona jest iść przez życie samodzielnie, ponieważ jej ukochany mąż zmarł po ciężkiej chorobie. Została z ogromnym bólem po stracie oraz ze strachem, co będzie dalej i jak poradzi sobie sama. Seniorka ma chorobę nowotworową, nadciśnienie, astmę oraz posiada orzeczenie o niepełnosprawności. Każdy dzień to dla niej zmaganie się z bólem. Jednak w tej trudnej sytuacji stara się ona uśmiechać i przetrwać każdy kolejny dzień.

Codzienność pani Magdy

Po utracie męża każdy dzień dla pani Magdy jest taki sam. Codzienne wstawanie jest coraz trudniejsze. Seniorka ma problem z poruszaniem się. Po mieszkaniu przemieszcza się przy pomocy chodzika, który jest niezbędny, żeby nie upadła, zwłaszcza, że coraz częściej pojawiają się u niej zawroty głowy. Dodatkowo, aby nogi nie były sine i nie puchły, owija je w bandaże. Co dzień po skromnym śniadaniu pani Magda zażywa sporo leków w związku z licznymi chorobami. W ciągu dnia ogląda ona ulubione teleturnieje lub z sentymentem przegląda stare rodzinne albumy ze zdjęciami. Poza nielicznymi wizytami u lekarzy ma niewielki kontakt z otoczeniem. Czasami czuje się samotna. Przedstawicielka rodziny obecnie żyje z emerytury w wysokości 2299 zł, a jej miesięczne wydatki wynoszą 1510 zł. Na cały miesiąc pozostaje jej 789 zł. Przy obecnych cenach w sklepach przeżycie za taką kwotę jest trudne. Seniorka jest bardzo skromną osobą i doświadczoną przez życie, ale też serdeczną i umiejącą okazać wdzięczność.

Ostatnie potrzeby pani Magdy:

 Pieluchomajtki rozmiar L

Seniorka ma problemy z poruszaniem się. Jest to szczególnie kłopotliwe w nocy, gdy trzeba przejść kilkukrotnie mieszkanie do toalety.

Nutridrinki – zamawiane przez Internet mogą być tańsze nawet do 10 zł za opakowanie ( czteropak )

Marka Nutridrink produkuje wysokoenergetyczne produkty, które mają być wsparciem postępowania dietetycznego w niedożywieniu powstałym w wyniku choroby. Jest to doustny środek, który zawiera potrzebne składniki odżywcze skoncentrowane w niewielkiej objętości. Dostarcza dużą porcję energii, posiada formułę płynną, co ułatwia spożycie go osobom chorym.

Żywność – trwała

Odkąd przedstawicielka rodziny mieszka sama jej budżet domowy bardzo zmalał. Obecnie nie może pozwolić sobie na spontaniczne przyjemności. Każdy wydatek musi dobrze zaplanować, tak aby starczyło jej pieniędzy na cały miesiąc. Jeśli w danym miesiącu musi wydać więcej pieniędzy na leki, wtedy rezygnuje z podstawowych produktów żywnościowych.

herbata, kawa, ryż, kasza, makaron, mąka, mleko, cukier, olej, dżem, konserwy mięsne,

konserwy rybne, owoce i warzywa w puszkach, płatki śniadaniowe,

Inne (kakao, krem czekoladowy, chlebki typu wasa, wafle ryżowe, słonecznik łuskany, miód, musy.)

Środki czystości:

mydło / żel myjący, szampon, szczoteczka do zębów, pasta do zębów, płyn do płukania tkanin, proszek do prania ( Persil – ze względu na alergię ) , płyn do mycia naczyń, domestos w żelu

Inne (mokre chusteczki do czyszczenia np. mebli, łazienki; zwykły i mokry papier toaletowy;

ze względu na protezę potrzebne są tabletki myjące corega oraz żel do przyklejania do dziąseł.)

Odzież:

Bluza przejściowa, rozmiar: XL, – kolor szary lub ciemny.

 

Pani Magda bardzo lubi kwiaty, ma ich w domu bardzo dużo.

 

Poleć tą stronę znajomym