Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Światowy Dzień Pszczół

Dziś, 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy.Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło  wymieranie rojów pszczelich, spowodowane  coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia.

W naszych internetowych poszukiwaniach  natknęłyśmy się na ciekawe materiały dla dzieci o życiu tych pracowitych i pożytecznych owadów, zebrane w jednym miejscu przez pracowników biblioteki Szkoły Podstawowej w Psarach. Można tam podpatrzeć zwyczaje pszczół w  trzech krótkich filmikach oraz  przekonać się, jak powstaje miód. Do materiałów serdecznie zapraszamy tędy :

https://www.canva.com/design/DAD8jxwXhpA/HgTah3RaemnTqAf4qHGnqw/view?utm_content=DAD8jxwXhpA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&fbclid=IwAR23ECM7phwydlLVm3wbLzSh3P0fgyZ3Lbp5b77sUiFa1HRgwrW8imoo86I

(mr)

Poleć tą stronę znajomym