Światowy Dzień Pszczół

Dziś, 20 maja, obchodzimy Światowy Dzień Pszczół, które mają niezwykłe znaczenie dla przyrody. Te owady nie tylko produkują miód, ale też zapylają około 80% roślin. Bez pszczół i ich zapylania, rozwój i wzrost roślin nie byłby możliwy.Niestety, na skutek niepohamowanej ingerencji człowieka w przyrodę nastąpiło  wymieranie rojów pszczelich, spowodowane  coraz trudniejszymi warunkami panującymi w środowisku naturalnym. Na szczęście ludzie zdali sobie ostatnio z tego sprawę i  coraz częściej udostępniają im nawet miejską przestrzeń do życia.

W naszych internetowych poszukiwaniach  natknęłyśmy się na ciekawe materiały dla dzieci o życiu tych pracowitych i pożytecznych owadów, zebrane w jednym miejscu przez pracowników biblioteki Szkoły Podstawowej w Psarach. Można tam podpatrzeć zwyczaje pszczół w  trzech krótkich filmikach oraz  przekonać się, jak powstaje miód. Do materiałów serdecznie zapraszamy tędy :

https://www.canva.com/design/DAD8jxwXhpA/HgTah3RaemnTqAf4qHGnqw/view?utm_content=DAD8jxwXhpA&utm_campaign=designshare&utm_medium=link&utm_source=publishsharelink&fbclid=IwAR23ECM7phwydlLVm3wbLzSh3P0fgyZ3Lbp5b77sUiFa1HRgwrW8imoo86I

(mr)

Poleć tą stronę znajomym