KomunikatyZ życia biblioteki

Spotkanie z pisarzem dla klas starszych

Do naszej szkoły przybył ostatnio znakomity gość – p. Mariusz Wollny, autor powieści, książek popularnonaukowych i zwariowanych historii dla dzieci (m.in. Kazimierz Wielki, Krew Inków, Tropem smoka, Bardzo bzdurne bajdurki).Z wykształcenia – etnograf, z zamiłowania historyk i amerykanista. O swoich fascynacjach potrafi snuć porywające opowieści, w sugestywny sposób rekonstruując realia oraz atmosferę epok i światów, które odeszły w mroki historii. Wiernych czytelników zyskał dzięki powieściom o przygodach królewskiego inwestygatora z cyklu „Kacper Ryx”. Do naszej szkoły przybył z gawędą na temat książki historycznej dla dzieci pt. „Był sobie król”.Ten trzytomowy cykl popularnonaukowy o Piastach, Jagiellonach oraz królach wybieranych skierowany jest do początkujących miłośników historii ojczystej, młodych i starszych,i dlatego mnóstwo w nim ciekawostek. Są tu też legendy i szczypta humoru, a przede wszystkim – kapitalne ilustracje. To lektura dla każdego i na całe życie, do czytania i oglądania przez całą rodzinę. Miło nam poinformować , że za kilka dni cały cykl będzie dostępny w bibliotece szkolnej :))).

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz