Z życia szkoły

Spotkanie z bajką

Od 2 do 6 listopada 2020 roku obchodziliśmy w naszej szkole Tydzień Ukraiński. W ramach wydarzenia uczniowie klas 1-3 wraz z nauczycielami oglądali wystawę fotografii prezentującą przyrodę, architekturę i społeczeństwo Ukrainy. Wystawa dostępna była w holu wejściowym tuż przy szatni, więc również rodzice polskich i ukraińskich uczniów szkoły mogli się z nią zapoznać.

Wydarzeniem towarzyszącym Tygodnia Ukraińskiego było „Spotkanie z bajką”, gdyż 5 listopada przypada Dzień Postaci z Bajek. Podczas „Spotkania z bajką” uczniowie klas 1-3 wraz z uczniami oddziału przygotowawczego 1-3 obejrzeli kultowe bajki w wersji językowej ukraińskiej i polskiej: „Коза-дереза” / „Kozucha-kłamczucha”, „Маша та Ведмідь” / „Masza i Niedźwiedź” oraz „Свинка Пеппа” / „Świnka Peppa”. Uczniowie po obejrzeniu bajek wzięli udział w warsztatach plastycznych, dzięki którym powstały piękne kolorowe ilustracje.

Polscy uczniowie zgodnie twierdzili, że bardzo dużo zrozumieli z ukraińskich wersji bajek, natomiast dla naszych ukraińskich uczniów była to kolejna lekcja języka polskiego, tym razem w miłej bajkowej atmosferze.

 

Poleć tą stronę znajomym