KomunikatyKonkursyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Sleeveface, czyli ubierz się w książkę! – konkurs biblioteczny

W ramach tegorocznych obchodów Tygodnia Bibliotek serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych uczniów z obu budynków ( na ul.Wolności i Tatrzańskiej) do bibliotecznego konkursu fotograficznego: „Sleeveface, czyli ubierz się w książkę”.

Polega on na sfotografowaniu siebie z zasłoniętą przez okładkę książki częścią ciała. Chodzi nam o zdjęcia, których elementem jest okładka książki – wmontowana w ten sposób, że widoczna jest jako część twarzy, ciała bądź całej sylwetki. Chcielibyśmy, aby w ten zabawny sposób uczniowie zareklamowali książki, które czytają, a jednocześnie popularyzowali czytelnictwo i bibliotekę szkolną :-).

Zdjęcia powinny zachęcać w ciekawy i inspirujący sposób do przeczytania danej książki. Liczy się oryginalny i interesujący sposób zaprezentowania danej pozycji. Można dopełnić okładkę odpowiednio dobranym strojem, rekwizytem lub aranżacją przestrzeni. Liczy się kreatywność i twórcze podejście do tematu .

Wykonane fotografie należy dostarczyć w formie zdjęcia 15cmx21cm do biblioteki szkolnej (w budynku na ul. Tatrzańskiej lub Wolności) lub przesłać na adres mailowy: m.rydzewska@sp26gdynia.pl do dnia 31.05.2019 r.

Poniżej zamieszczamy „naprędce” wykonane zdjęcia w naszej bibliotece, które mogą służyć przykładem zdjęć sleeveface. O wiele ciekawsze propozycje można znaleźć w Internecie :). Wszelkie dodatkowe informacje o konkursie można uzyskać w obu bibliotekach i u nauczyciela plastyki.

Zapraszamy wszystkich kreatywnych uczniów do udziału w konkursie!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz