Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Propozycja dla Rodziców i innych osób, które chcą wesprzeć dzieci w trudnym czasie pandemii

Ostatnio, w swych poszukiwaniach w sieci, natrafiłyśmy na Dziennik z kwarantanny autorstwa Katarzyny Adamiak, pedagoga, arteterapeutki z SP nr 43 we Wrocławiu, prywatnie – mamy dwójki dzieci. Autorka ma nadzieję, że oddając tę książeczkę w czasach pandemii w  ręce Rodziców, opiekunów, nauczycieli, czy też terapeutów, jednocześnie pomoże dzieciom poradzić sobie z niepewnością i żalem za tym, co w tych trudnych czasach straciły. Zapraszamy do pobrania dzienniczka i namówienia dzieci do jego prowadzenia.Ta propozycja dotyczy dzieci raczej już z dobrą umiejętnością czytania i pisania.  Może taka właśnie aktywność da efekt terapeutyczny?

(mr)