Z życia świetlicyZ życia szkoły

Poznajemy warzywa i owoce

Klasa 0b miała okazję uczestniczyć dziś w zajęciach, podczas których przybliżyła sobie tematykę zdrowego odżywiania. Dziś dzieci rozmawiały na temat warzyw i owoców. Wszyscy wiemy, że owoce i warzywa stanowią bardzo istotny element diety dzieci i odgrywają bardzo dużą rolę w ich prawidłowym rozwoju. Dostarczają organizmowi bardzo wielu witamin, składników mineralnych oraz znaczne ilości błonnika. Dzięki tym składnikom owoce i warzywa spożywane codziennie w odpowiednich ilościach chronią dzieci przed wieloma chorobami.

Uczniowie mieli okazję zrobić owocowo-warzywny test online, brać udział w zabawie edukacyjnej „Zagadki o warzywach” oraz posłuchać tematycznych piosenek. Na koniec zajęć wszyscy uczestniczyli w zajęciach plastycznych, podczas których dekorowali swoje talerze ulubionymi warzywami i owocami.

Poleć tą stronę znajomym