Nasze sukcesy

POEZJA I PROZA FRANKOFOŃSKA

W dniu 16.03.2019 r.  w II Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni, odbył się Pomorski Konkurs Recytatorski Poezji i Prozy Frankofońskiej im. Jerzego Lisowskiego. Konkurs organizowany jest  we współpracy z Towarzystwem Przyjaźni Polsko Francuskiej w Gdyni, pod patronatem Prezydenta Miasta Gdynia – Pana Wojciecha Szczurka oraz Konsula  Honorowego Francji  – Pana Alain Mompert.

W ocenie uczestników, Jury doceniło między innymi: dobór tekstów, interpretację i wysoki poziom językowy.

W kategorii klas podstawowych 7-8  dwujęzycznych:

I m. Agata Zając klasa VIII B

II m. Wiktoria Aleksiun VIII A

III m. Weronika Meyer VIII A oraz Dobrochna Wojciechowska VIII B

IV m. Malwina Belczewska VIII B

Serdecznie gratulujemy Agacie, która będzie reprezentować nasze województwo na etapie ogólnopolskim.

 

 

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz