Z życia biblioteki

Pierwszaki z wizytą w bibliotece

Uczniowie klasy IB ostatnio rozmawiali na zajęciach o bibliotece. Z tej okazji, wraz z p.Olą, przybyli do szkolnej biblioteki , by zapoznać się z księgozbiorem , zasadami wypożyczania książek , funkcjonowaniem czytelni oraz pracą bibliotekarza. Z zainteresowaniem oglądali książki i czasopisma, przeszli gęsiego przez labirynt bibliotecznych regałów 🙂 , obejrzeli przysłane już kartony z nowościami wydawniczymi zakupionymi ostatnio z funduszy Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa , które teraz podlegają opracowywaniu oraz uczestniczyli w krótkiej lekcji bibliotecznej. Zostali też serdecznie zaproszeni na wizyty w czasie przerw, kiedy to mogą we względnej ciszy 😉 oddać się pasjom czytelniczym.