Z życia biblioteki

Pasowanie na Czytelnika uczniów klasy pierwszej

W czwartek , 7 marca, odbyła się uroczystość pasowania na czytelnika uczniów klasy pierwszej. Do pierwszaków przybyli        z przedstawieniem piraci, którzy zabrali ich do Książkolandii. Dzieci  w aktywny sposób uczestniczyły w spektaklu, musiały  też rozwiązywać trudne baśniowe zagadki oraz udzielać odpowiedzi  na niełatwe pytania związane z książkami i biblioteką. Panna Wodna zaznajomiła maluchy z regulaminem biblioteki, a  Neptun swoim srebrnym trójzębem pasował każdego pierwszaka na czytelnika. Po części artystycznej Kapitan i Majtek zaprosili  maluchy do czytelni, gdzie odbyła się lekcja biblioteczna, a każdy uczeń wypożyczył pierwszą książeczkę. Na zakończenie spotkania uczniowie otrzymali pamiątkowe zakładki z dedykacją.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz