Z życia biblioteki na TatrzańskiejZ życia szkoły

Pasowanie na Czytelnika

Jak co roku, w bibliotece szkolnej nadszedł czas na  uroczystość Pasowania na Czytelnika uczniów klas pierwszych.

Na początku nasi mali goście zwiedzali pomieszczenia biblioteczne. Potem otrzymali garść informacji na temat regulaminu wypożyczania książek i zasad zachowania w bibliotece. Następnie wszyscy wyśmienicie bawili się przy rozwiązywaniu specjalnie  na tę okazję przygotowanych zadań oraz złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika. W końcu każdy z uczniów mógł już wypożyczyć swoją pierwszą książkę!

Na zakończenie uroczystości wszyscy otrzymali pamiątkowe zakładki oraz wyprawki czytelnicze, w skład których weszły: książka „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz broszura informacyjna dla rodziców poświęcona zaletom czytania dzieciom. Wyprawki te zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której strategicznym celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Wszystkim pierwszakom życzymy, aby zawsze towarzyszyła im miłość do książek oraz pasja czytania!

Poleć tą stronę znajomym