KomunikatyZ życia bibliotekiZ życia szkoły

Obchody Dnia Głośnego Czytania

W ostatni piątek  w większości klas młodszych  szkolny bibliotekarz  przeprowadził zajęcia, podczas których  zaproponowano dzieciom udział w  konkursie  z wykorzystaniem  zestawu książek „Gang Słodziaków. Przyjaciele mogą wiele, czyli magia z leśnej polany” oraz pakietów materiałów informacyjnych i motywacyjnych, które pomogą zachęcić uczniów do codziennego czytania. Wzorem ubiegłego roku uczniowie przez 21 dni będą systematycznie  ćwiczyć  czytanie  i zbierać „słodziakowe” naklejki do specjalnych  dzienniczków głośnego czytania (zerówkowiczom mogą czytać głośno rodzice :). Wśród najbardziej wytrwałych zostaną w finale rozlosowane duże i małe maskotki Gangu Słodziaków oraz kilka egzemplarzy książek o ich przygodach. Każdy uczestnik konkursu otrzyma pamiątkową zakładkę!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz