Komunikaty

Noc Muzeów w Gdyni

Tegoroczna trójmiejska Noc Muzeów 2018 odbędzie się w nocy z 19 na 20 maja 2018. W jej ramach będzie można bezpłatnie zwiedzać wszystkie trójmiejskie muzea i wiele innych instytucji kulturalnych, które dodatkowo przygotowały atrakcyjny program dla wszystkich uczestników.

Przedstawiamy Państwu program Nocy Muzeów naszej pięknej Gdyni:

Wydział Nawigacyjny Akademii Morskiej w Gdyni
Noc Muzeów z gwiazdami w Planetarium Wydziału Nawigacyjnego AMG. Niepowtarzalne prelekcje prowadzone przez studentów z Koła Naukowego „Nawigator” zaprowadzą uczestników tam, gdzie wzrok nie sięga. Czas prelekcji – ok 20 min.

Muzeum Marynarki Wojennej
19.00-1.00 (ostatnie wejście o godzinie 24.00)

Muzeum Marynarki Wojennej w Gdyni zaprasza do odwiedzenia Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego i na ORP „Błyskawica”

Już o godz. 19.00 przed budynkiem muzeum dla zwiedzających zagra Orkiestra Marynarki Wojennej. Przez całą wyjątkową noc będzie można tam zobaczyć stanowisko Żandarmerii Wojskowej oraz pojazd podwodny Błotniak, a z kolei na Ekspozycji Plenerowej Broni i Uzbrojenia Morskiego czekać na Państwa będą grupy rekonstruktorów historycznych, wojskowa grochówka, Gdyński Szwadron Krakusów oraz wiele innych atrakcji.

ORP Błyskawica
19.00-1.00 (ostatnie wejście 24.00)

Muzeum Emigracji w Gdyni
19.00–1.00

Uwaga! Niezidentyfikowany obiekt uaktywni się podczas Nocy Muzeów w Muzeum emigracji. Trzeba będzie go zlokalizować, ale nie będzie to łatwe zadanie!

Pozagalaktyczna muzyka pełna dźwięków i sygnałów prosto z kosmosu oraz instalacje świetlne będą mylić nasze tropy. Pomieszczenia niedostępne zazwyczaj dla zwiedzających staną się scenografią tajemniczych działań, które pomogą rozwikłać zagadkę niezidentyfikowanego obiektu. Aby go odnaleźć, zejdziemy nawet do magazynów…

Autorką scenariusza wydarzenia jest nagradzana trójmiejska dramatopisarka Sandra Szwarc, a o niezwykłą atmosferę dźwiękowo-muzyczną zadba Marcin Dymiter aka Emiter.

W ramach Nocy Muzeów bawimy się od 19:00 do 1:00. Wstęp wolny.

Muzeum Miasta Gdyni
18.00–2.00

Koncert Pink Park – 21.30

Koncert Michael Warren – 23.00

Koncert Gibon – 0.30

Wszystkich serdecznie zapraszamy!!!!

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz