Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Młodzież z V LO w Gdyni – dzieciom

Z okazji Dnia Dziecka oraz trwającej  corocznej kampanii „Cała Polska czyta dzieciom” uczennice z Dyskusyjnego Klubu Książkowego w V LO w Gdyni postanowiły przeczytać dzieciom ze szkół podstawowych książeczkę z serii Mela i Groszek pt. „Mela ma zły dzień”, autorstwa Ewy Skibińskiej. Do tej pory nasze koleżanki-bibliotekarki z V LO chodziły  z młodzieżą po szkołach osobiście, w tym roku – z wiadomych względów –  postanowiono  zrobić to online. 

Po uzyskaniu  zgody od wydawnictwa „Wilga” na wirtualne przeczytanie oraz pokazanie ilustracji, młodzież pod opieką pań bibliotekarek spędziła  długie godziny na Zoomie i Teamsach, ćwicząc czytanie, nagrywając i montując poszczególne fragmenty tekstu, opowiadającego o tym, jak radzić sobie z emocjami, kiedy wydaje nam się, że „wstaliśmy lewą nogą”.

A oto efekt ich pracy: https://www.youtube.com/watch?v=CPtAI6Y_ZNk&feature=youtu.be&fbclid=IwAR2li2OpBOFnYpT3EWzv7uqKf4-OHrvbZwW90D5tMErhWE_Q2LR_fu-aGdE

 

Mamy nadzieję, że zainteresowani uczniowie naszej szkoły docenią ich trud.Życzymy miłego oglądania i słuchania :), a naszym starszym kolegom i ich opiekunkom gratulujemy wspaniałego pomysłu i jego fantastycznej realizacji !

(mr)

Poleć tą stronę znajomym