Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Międzynarodowy Dzień Kropki w naszej szkole

W poniedziałek, 16.09.2019r., obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Z tego właśnie powodu zaprosiliśmy wszystkich uczniów kl. 0-3 do wspólnej zabawy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek i kropeczek zagościło na szkolnym korytarzu.

Uczniowie i nauczyciele przyszli tego dnia ubrani w kropki. Świętowanie zaczęliśmy od obejrzenia filmu poświęconego tematyce dzisiejszego dnia oraz rozmowy na temat wiary we własne możliwości. Dzieci rysowały kropki a na koniec wszyscy zrobili sobie wspólne zdjęcie, które przedstawiało wielką, kolorową kropkę.

Dzień zakończył się jedną, wielką „kropkową” zabawą.

W naszej bibliotece odbyła się niezwykle ciekawa lekcja biblioteczna dla klasy 1B z wykorzystaniem książki „Kropka” Petera Reynoldsa, jak również z wykorzystaniem książek z kropką „W tle” czyli: „Naciśnij mnie”, „Figle migle”, „Książka pełna dźwięków”, „Książka z dziurą” itp. W czasie przerw dzieci miały okazję wykonywać kreatywne zadania z kropką w roli głównej: kodowanki, szyfrowanki, łamigłówki, rebusy, sudoku z kropek oraz prace plastyczne z elementem kropki do zakomponowania w dzieło plastyczne. Wszystko wśród „kropkowych” dekoracji i w towarzystwie „kropkowych” nagród w postaci naklejek i żelków za zaangażowanie w zabawy;)

 

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz