Z życia świetlicyZ życia szkoły

Masa porcelanowa, czyli zimna porcelana

Popularna nazwa „zimna porcelana”, bądź zamiennie stosowana „sucha porcelana”, kojarzy się z luksusową ceramiką, w rzeczywistości to tylko mieszanina oliwki dla dzieci, mąki, kleju wikol oraz soku z cytryny. Taka kompozycja pozwala na stworzenie bardzo plastycznej masy, która po wyschnięciu do złudzenia przypomina prawdziwą porcelanę. Masa jest przyjemna w dotyku i bardzo fajnie się nią pracuje. Nie musi być biała – możecie użyć barwników spożywczych do uzyskania odpowiedniego koloru, albo pomalować gotowe figurki farbami do szkła.

Tyle wstępu, a teraz przepis na zimną porcelanę:

 

Z zimnej porcelany możecie wykonać różne figurki, albo biżuterię dla mamy.

 

Kiedy wyschnie, można je pomalować farbami do szkła lub ozdobić pisakami.

 

Poproście rodziców o pomoc w zamontowaniu uchwytów do kolczyków oraz łańcuszka, rzemyka, czy sznureczka do przygotowanych wisiorków.

 

Życzę udanej zabawy!

Beata Kołdys – Badtke

 

Poleć tą stronę znajomym