Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Malowania autoportretów ciąg dalszy

International Youth Library to największą na świecie biblioteka międzynarodowej literatury dla dzieci i młodzieży. Mieści się w pięknym XV-wiecznym zamku Blutenburg w Monachium. Założona już w 1949 r. przez Jellę Lepman, dba o promocję międzynarodowej wymiany kulturalnej oraz o edukację kulturalną młodych ludzi.
 
Jak już wiecie jednym z ostatnich projektów prowadzonych przez tę instytucję było zbieranie autoportretów dzieci tworzonych w czasie izolacji spowodowanej koronawirusem. Uczniowie naszej szkoły dołączyli się do tego wyzwania – na stronie internetowej International Youth Library w specjalnie utworzonej e-galerii oglądać można prawie 500 prac dzieciaków z ponad 30 krajów, w tym 8 autoportretów naszych uczniów, o czym donosiłyśmy Wam na bieżąco. Ostatnio do tej grupy dołączyła ze swoim portretem Zoya Libich z klasy 4A. Gratulujemy!
 
Niedawno na stronie Fejsbukowej Biblioteki pojawiła się informacja, że być może galeria portretów zostania wydana w formie papierowego albumu. Przyjemnie byłoby znaleźć się w takiej książce. Może ktoś z Was chciałby jeszcze dołączyć do tej akcji?
 
(kwn)
Poleć tą stronę znajomym