Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Mądre bajki z całego świata

Dla wszystkich rodziców młodszych dzieci, które nudzą się już w domach, mamy pomoc w postaci „Mądrych bajek z całego świata”, mogących  być lekiem na wiele trudności dnia codziennego.Dzięki nim możemy wprowadzić ważne tematy do wspólnych rodzinnych rozmów, a fikcyjni bohaterowie pomogą nam omówić różne dziecięce zachowania i reakcje. Bajki te, czytane przez polskie gwiazdy,mogą też pomóc wszystkim członkom rodziny w takim wykorzystaniu wspólnie spędzanego czasu, by zbliżyć się do siebie i nawiązać prawdziwie bliskie relacje.

Wcześniej bajki sprzedawane były w formie książeczki z płytą. Teraz wiele z nich można bezpłatnie posłuchać tu:

https://soundcloud.com/kulczykfoundation/sets

Z kolei tutaj:

https://kulczykfoundation.org.pl/edukacja/baza-wiedzy/Jak_Znalezc_Dobry_Moment_Na_Rozmowe_O_Uczuciach_I_Emocjach_Z_Dziecmi_Posluchajcie_Razem_Bajki

do pobrania są spisane teksty bajek wraz z przygotowanymi przez ekspertów pytaniami pomagającymi przeprowadzić z dzieckiem wartościową rozmowę po wysłuchaniu opowieści. Można tam znaleźć inspirowane bajkami zadania dla dziecka do samodzielnego wykonania oraz kolorowanki i łamigłówki, które rodzic może wydrukować. „Mądre bajki…” koncentrują się głównie  na tym, co łączy wszystkie dzieci świata, czyli na odczuwanych przez nie  potrzebach  miłości, troski i bezpieczeństwa. Serdecznie polecamy!

(mr)

Poleć tą stronę znajomym