Z życia świetlicyZ życia szkoły

Lokalna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego

22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi. Celem święta jest promowanie proekologicznych postaw w społeczeństwie oraz budowanie wspólnej odpowiedzialności za Ziemię. Naszym aktywnym wkładem w to święto i  w ochronę Planety jest lokalna zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego (ZSEE). Elektroodpadów nie wolno wyrzucać do śmietnika ani do lasu, ponieważ są niebezpieczne, zawierają bardzo trujące substancje (rtęć, kadm, związki bromu, azbest).   Pamiętajmy, ze elektrośmieci można poddać w około  80% recyklingowi, a to oszczędność zasobów naturalnych naszej Ziemi. Mamy szansę oddać ZSEE  w dobre, nieprzypadkowe ręce – pracowników Spółki EKO DOLINA, gdzie zostaną poddane procesom odzysku, recyklingu, a szkodliwe substancje zabezpieczone.

W piątek 22 kwietnia br w godz. 7.30-9.30 na terenie naszej szkoły, na podjeździe przy śmietnikach będzie podstawiony samochód z EKO DOLINY. Zapraszamy do udziału w akcji, zbieramy od zepsutego sznura z lampkami na choinkę do lodówki czy telewizora. Do przyniesionego sprzętu należy dołączyć imię i nazwisko, listę przyniesionego sprzętu. Po zakończonej akcji uczniowie, którzy zbiorą najwięcej ZSEE zostaną nagrodzeni.

UWAGA:
– akcję przeprowadzamy wyłącznie 22.04.2022 w godzinach 7.30-9.30
– w ramach akcji odbierany jest tylko kompletny ZSEE (nie będą przyjmowane sprzęty niekompletne oraz części sprzętu);
– nie zbieramy innych odpadów niebezpiecznych jak: świetlówki, farby, lekarstwa;
– nie oddajemy sprzętu, którego charakter wskazuje, iż pochodzi z przemysłu/działalności gospodarczej.

Zużyte baterie zbieramy cały rok, pojemnik stoi przy drzwiach wejściowych do szkoły od strony szatni

Akcję przeprowadzamy w ramach konkursu ekologicznego” Ekspert E. E. czyli w trosce o środowisko” organizowanego prze Komunalny Związek Gmin „Dolina Redy i Chylonki” oraz Spółkę EKO DOLINA.

Wszystkich gorąco zachęcamy do udziału w naszej ekologicznej akcji przeprowadzonej w Dniu Ziemi 2022 – „Zainwestuj w Naszą Planetę” – zmiana zaczyna się od działania, więc działajmy i dbajmy o naturalne środowisko. Odpowiednie postępując z elektrośmieciami, dbamy o innych, siebie, naszych bliskich i środowisko naturalne.

Małgorzata Bazylko
Wicedyrektor
Szkolny koordynator konkursu/akcji

Poleć tą stronę znajomym