Komunikaty

Lokalna Narada Obywatelska o Edukacji

Zapraszamy nauczycieli, rodziców, uczniów, pracowników administracyjnych i wszystkich, którym los polskiej szkoły jest bliski na spotkanie LOKALNĄ NARADĘ OBYWATELSKĄ O EDUKACJI (NOoE), która odbędzie się w dniu 23 maja 2019, o godzinie 17:00 w Szkole Podstawowej nr 26 w Gdyni, w budynku przy ul. Tatrzańskiej 40, w świetlicy szkolnej.
Wydarzenie to jest częścią ogólnopolskiej akcji Narada Obywatelska o Edukacji (NOoE) zainicjowanej przez porozumienie nauczycieli „Protest z Wykrzyknikiem”, których celem jest zaproszenie reprezentantów i reprezentantów różnych środowisk do wspólnej rozmowy na temat polskiej szkoły i potrzeb wszystkich grup z nią związanych.
Chcemy wspólnie przyjrzeć się aktualnej sytuacji w oświacie, zastanowić się nad kierunkiem zmian, które powinny w polskiej szkole być przeprowadzone. Organizując naradę w naszej szkole, chcemy budować porozumienie wykraczające poza środowisko samych nauczycieli, wyjść poza aktualnie trwający spór o czysto płacowym charakterze i wskazać jego systemowy charakter, chcemy wspólnie zastanowić się, jakiej edukacji i jakiej szkoły oczekują różne grupy dzieci, młodzieży i dorosłych, chcemy zbudować szerokie i konstruktywne zainteresowanie systemowymi postulatami dotyczącymi edukacji.

Do zobaczenia!
Więcej informacji na stronie:
www.naradaobywatelska.pl/
https://www.facebook.com/naradaobywatelska/

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz