Wyjścia i wycieczki

Klasy 0 – III na wernisażu

Składamy serdeczne podziękowania panu dr Mikołajowi Harmozie za zaproszenie uczniów na wernisaż „Black Box Painting- sztuka niewidzenia”. Dziękujemy również za przeprowadzenie warsztatów połączonych z konkursem, a także za zafundowanie nagród.

Około 140 uczniów klas 0 – III „obejrzało” wystawę i wzięło udział w warsztatach przeprowadzonych przez twórcę prac. Dzieci bardzo żywo reagowały na zupełne zaciemnienie miejsca, w którym za pomocą dotyku, miały zapoznawać się z pracami. Dzieła posiadają wyraźną strukturę i są wyczuwalne pod palcami odbiorcy. Brak możliwości używania zmysłu wzroku wyostrza inne zmysły i pobudza wyobraźnię.

Uczniowie swoje wyobrażenia na temat dotykanych prac przelały na papier w formie rysunków, które wzięły udział w konkursie. Laureaci otrzymali nagrody, a ich prace zawisły w galerii i wszyscy uczniowie szkoły mogli je podziwiać.
Udział w tym wernisażu miał wymiar pedagogiczny, ponieważ dał uczniom możliwość przez chwilę doświadczyć świata w inny sposób i i lepiej zrozumieć odczucia osób niewidomych.

Uczniom bardzo podobała się ta niecodzienna wystawa i choć część trochę bała się ciemności, to wszyscy stwierdzili, że chcieliby jeszcze raz poczuć podobne emocje. Z niecierpliwością czekamy na drugą edycję, która mamy nadzieję będzie pretekstem do dalszej współpracy szkoły z autorem wystawy.

W klasie

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz