Z życia świetlicyZ życia szkoły

Już niedługo Mikołajki…

Mikołajki to jedno z najprzyjemniejszych dni w grudniu. Tego dnia ludzie obdarowują się drobnymi upominkami, zwykle w postaci słodyczy lub skromnych zabawek. Święto ma swój zwyczaj. Prezenty otrzymują tylko te osoby, które były grzeczne i wystawiły czysty but w korytarzu. Tylko takim osobom św. Mikołaj zostawi niespodziankę. Mikołajki obchodzi się w Polsce 6 grudnia, czyli niecałe 3 tygodnie przed Świętami Bożego Narodzenia. Z tego względu upominki są skromne, ponieważ dopiero 24 grudnia, po wieczerzy wigilijnej przyjdzie czas na wymarzone prezenty od Gwiazdora, z których na pewno ucieszą się zarówno dzieci, jak i dorośli.

Mikołajki obchodzi się także w innych krajach, m.in. w Belgii, Holandii, Hiszpanii, Czechach, a nawet w Stanach Zjednoczonych. Zwyczaj robienia sobie prezentów zawdzięczamy św. biskupowi Mikołajowi z Miry. Był to człowiek bardzo dobry i pomocny. Słynął z tego, że potrafił rozdać biednym cały swój majątek, podrzucając im woreczki z pieniędzmi pod drzwi.

Mikołajki są doskonałym momentem, kiedy możemy komuś sprawić radość. Czasami wystarczy nawet mała rzecz, żeby na czyjejś twarzy pojawił się uśmiech.

 

Czekając cierpliwie na Mikołaja, posłuchajcie piosenki:

 

Jeśli ktoś z Was nie napisał jeszcze listu, to najwyższy czas. Podaję Wam przykład listu do wydrukowania i uzupełnienia:

 

Adres, pod który można wysłać list:

Santa Claus

Arctic Circle 96930

Rovaniemi

Finlandia

 

Kochane dzieci, musicie pamiętać, aby być grzeczne , ponieważ elfy robią coroczną kontrolę dzieci wpisanych do Wielkiej Księgi Mikołaja. Jeśli jest odwrotnie, elfy przekierowują Was na listę dzieci niegrzecznych i wstrzymują produkcję prezentów przypisanych Wam. Pamiętajcie, że Mikołaj widzi wszystko!

 

Życzę wymarzonych prezentów!

Beata Kołdys – Badtke

Poleć tą stronę znajomym