KomunikatyZ życia szkoły

Góra Grosza 2018/2019

Jak co roku, nasza szkoła bierze udział w akcji Góra Grosza, którą organizuje Towarzystwo Nasz Dom.

Celem akcji „Góra Grosza” jest zebranie funduszy na pomoc dzieciom wychowującym się poza własną rodziną, w tym na tworzenie i dofinansowanie domów dla dzieci, rodzinnych domów dziecka, pogotowi rodzinnych, kwalifikowanych rodzin zastępczych oraz najbardziej potrzebujących domów dziecka, które realizują prorodzinne programy wychowawcze.
Akcja przynosi bardzo dobry efekt wychowawczy – pozwala uświadomić młodemu pokoleniu, że oddając choćby jeden grosz można przyczynić się do zrealizowania wielkich czynów na rzecz dzieci znajdujących się w trudnej sytuacji rodzinnej.

Akcja Góra Grosza organizowana jest w całej Polsce w dniach 26 listopada 2018 do 2 stycznia 2019 roku.

Wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły zachęcamy do aktywnego udziału w akcji.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz