Z życia szkoły

Ekologiczne zajęcia integracyjne z rodzicami w klasie 0 „Coś z niczego”

Czasami wydaje nam się, że pusta butelka, zakrętka czy rękawiczka do niczego się już nie przyda. Oj, błąd w myśleniu! Dzieci z klasy 0 postanowiły to udowodnić. Do pomocy zaprosiły swoich rodziców, by wspólnie stworzyć „Coś z niczego”. I udało się! Powstały roboty, pojazdy, lalki, kwiaty, przyborniki, budka dla ptaków, a nawet czołg!

Zajęcia typu „coś z niczego” wspaniale rozwijają wyobraźnię  dziecka. Pozwalają na samodzielne myślenie, uczą oszczędności jak i kreatywności. Dzieci przepełniała duma, że mogły wykonać coś interesującego od podstaw. A jeszcze bardziej cieszyło to, że pracowały wspólnie z ukochanymi rodzicami, którzy tego popołudnia byli tylko dla nich.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz