Z życia biblioteki

Dzień Kropki w bibliotece

Z okazji Międzynarodowego Dnia Kropki – święta kreatywności, odwagi i zabawy – w szkolnej bibliotece aż zaroiło się od kolorowych kropek umieszczonych na przeróżnych dekoracjach. Punktem wyjścia lekcji bibliotecznych, na które zostały zaproszone młodsze i starsze klasy wraz z wychowawcami, był rysunkowy film oparty na książce Petera Reynoldsa pt.”Kropka”. Opowiadał on o kropce, która zmieniła świat małej dziewczynki o imieniu Vashti, albo… o Vashti, która dzięki kropce uwierzyła w siebie :).
W czytelni na dzieci czekało mnóstwo działań plastycznych i matematycznych z kropką w roli głównej. Nie zabrakło też łamigłówek, labiryntów i gier towarzyskich z kropką w tle. Wszystkie zadania i gry były również dostępne w czasie przerw dla każdego chętnego bywalca czytelni :).

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz