Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Dzień Głośnego Czytania w zerówce

Dnia 29 września obchodzimy jedno ze świąt nietypowych, jakim jest Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Z tej okazji zorganizowano u najmłodszych uczniów naszej szkoły zajęcia biblioteczne, czytając maluchom cudowną opowieść o prawdziwej  przyjaźni.

Przypominamy, że książki to jedno z najlepszych źródeł wiedzy dla dzieci. Ich czytanie rozwija wyobraźnię i pamięć, poszerza słownictwo oraz znajomość gramatyki, a nade wszystko pozwala przeżywać wspaniałe emocje. Wspólne czytanie jest też okazją do budowania więzi rodzinnych i koleżeńskich.

Starsi uczniowie oraz wszyscy pracownicy szkoły będą  uczestniczyć już niedługo (w październiku) w II międzynarodowej edycji VI ogólnopolskiej akcji „Przerwa na czytanie”. Szczegóły – już wkrótce!

 

Poleć tą stronę znajomym