KomunikatyZ życia biblioteki

Dzień Bezpiecznego Internetu

Razem z rozwojem nowych technologii i rozszerzaniem się zakresu ich funkcji we współczesnym życiu liczba rodzajów zagrożeń w sieci stale rośnie, a dzieci często mają dostęp do nieodpowiednich dla nich treści. Właśnie dlatego, na naszych uczniów czekały w bibliotece szkolnej specjalnie przygotowane zajęcia, które omawiały w przystępny sposób zasady bezpiecznego korzystania z Internetu. Dzieci oglądały prezentację multimedialną i kreskówki o najpopularniejszych zagrożeniach czyhających na młodych internautów w sieci, takich jak : cyberprzemoc, niebezpieczne kontakty, ryzyko nadużywania Internetu, czy naruszenia prywatności.Na uczniów czekały też przygotowane różnorodne karty pracy i łamigłówki dostosowane do wieku, które porządkowały ich wiedzę.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz