Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Dzień Bezpiecznego Internetu w bibliotece

Dzień Bezpiecznego Internetu to  święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Jest inicjatywą Komisji Europejskiej, mającą na celu zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W naszej bibliotece z tej okazji przygotowano wiele aktywności, w których mogli wziąć udział bywalcy czytelni. Czekała na nich między innymi prezentacja multimedialna o zasadach bezpiecznego korzystania z Internetu oraz możliwych zagrożeniach internetowych. Można było obejrzeć  również filmiki edukacyjne na ten temat, pochodzące ze strony Sieciaki.pl. Do dyspozycji dzieci wyłożono także wiele łamigłówek i zadań porządkujących wiedzę o właściwych zachowaniach wobec tych zagrożeń.

Poleć tą stronę znajomym