Z życia szkoły

Dzieciaki Mleczaki – klasy 0

O tym, jak ważne są mleko i przetwory mleczne, raczej nie trzeba nikogo przekonywać. Jednak niestety często mleko czy twarożek są skreślane z menu naszych milusińskich, zazwyczaj dzieci po prostu nie lubią tych produktów. Jednak dziś – dzieci z klas 0a i 0b miały okazję przekonać się, że „nie takie straszne mleko, jak je malują”… Zerówkowicze, razem ze swoimi Paniami, biorą udział w Ogólnopolskim Programie „Dzieciaki Mleczaki” i w związku z tym, podczas zajęć, sprawdziły co smacznego robi się z mleka, jaki smak mają mleczne przetwory, np. żółte ser, twarożek czy ser pleśniowy. Wspólnie przygotowali mleko bananowe oraz, cieszące się największą popularnością, czekoladowe!!!! Jak się okazało, każdy do któregoś produktu się przekonał a już z pewnością nikt nie grymasił!!! Niektórych przysmaków szybko zabrakło, następnym razem prosimy o więcej.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz