Komunikaty

Dzieci pytają. Odpowiada wiceprezydent Gdyni

Czas epidemii powoduje niepokój i generuje wiele pytań nie tylko wśród dorosłych. Również dzieci odczuwają konsekwencje tego trudnego czasu. O ile dorośli odpowiedzi na swoje pytania mogą znaleźć w internecie, gazetach czy korzystając z wiedzy specjalistów, o tyle dzieci często ze swoimi zmartwieniami, obserwacjami czy przemyśleniami zostają same. A przecież widzą i czują, że rzeczywistość, która je otacza – miasto, szkoła czy podwórko się zmieniła. Aby pomóc najmłodszych gdynianom odnaleźć się w nowej sytuacji Gdynia Rodzinna zaprasza na coczwartkowe spotkania online z wiceprezydent Gdyni Katarzyną Gruszecką-Spychałą, podczas których dzieci będą mogły zadawać frapujące je pytania. A te z pewnością nie pozostaną bez odpowiedzi.

– Wszyscy zdajemy sobie sprawę jak ważny, zwłaszcza w dzisiejszych czasach, jest dostęp do informacji. I nie jest to tylko przywilej dorosłych. Czas epidemii i jej konsekwencje dotykają również najmłodszych. Dzieci są świetnymi obserwatorami, ale nie zawsze mają dostęp do wiedzy, aby móc swoje przemyślenia i obserwacje zweryfikować. Wychodząc naprzeciw ich potrzebom Gdynia startuje z projektem „Dzieci pytają”. Co tydzień będę spotykać się online z najmłodszymi mieszkańcami naszego miasta i odpowiadać na nurtujące ich pytania – mówi Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni ds.gospodarki.

Cykliczne spotkania online z wiceprezydent Katarzyną Gruszecką-Spychałą odbywać się będą w czwartki o godz.15.00 na profilu facebookowym Gdyni Rodzinnej.

Pani wiceprezydent odpowiadać będzie na pytania przesłane przez dzieci, a także te zadane na żywo.

Pytania można przesłać na adres mailowy rodzina@gdynia.pl, a także poprzez facebookowy profil Gdyni Rodzinnej, SMS na numer 695 442 101.

Można też pytania przygotować sobie wcześniej, by móc zadać je na żywo.

Zachęcamy rodziców, żeby pomogli dzieciom wziąć udział w tym spotkaniu.

Poleć tą stronę znajomym