Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Dlaczego warto czytać książki? Dlaczego warto czytać dzieciom?

„Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa, jaką sobie ludzkość wymyśliła”
                                                                                                                     Wisława Szymborska
Kochani, od najmłodszych lat słuchacie czytanych książek, jesteście również zachęcani przez rodziców i nauczycieli do samodzielnego czytania. Bardzo wielu z Was chętnie sięga już po konkretną literaturę,  zgodną z preferencjami  i zainteresowaniami czytelniczymi, ale są i tacy uczniowie, których trudno jest zmotywować do przeczytania książki, choćby lektury obowiązkowej. Nie raz w domu, na lekcjach, w bibliotece słyszeliście, że książka uczy, bawi i wychowuje, że dzięki czytaniu poznajemy świat, nowe miejsca, innych ludzi, pojęcia, zjawiska, że lepiej się rozwijamy, doskonalimy pamięć, wzbogacamy własne słownictwo, że książki to kopalnie wiedzy. Postanowiłyśmy zatem przedstawić Wam dzisiaj najważniejsze powody, dla których warto czytać. Jedni z Was utwierdzą się w swoich przekonaniach, inni być może z większą chęcią sięgną po książkę.
  • 10 powodów, dla których warto czytać książki.

https://livro.pl/blog/10-powodow-dla-ktorych-warto-czytac-ksiazki

  • 15 powodów, dla których warto czytać książki.

https://alicjamakota.pl/dlaczego-warto-czytac-ksiazki/

  • ​20 powodów, dla których warto czytać dzieciom.

https://dziecisawazne.pl/20-powodow-dlaczego-warto-czytac-dzieciom/

  • 10 solidnych argumentów, by czytać dzieciom książki. Codziennie!

https://dziecisawazne.pl/dlaczego-warto-czytac-dzieciom/

Wszystkich gorąco zachęcamy do czytania. Polecajcie ciekawe książki swoim koleżankom i kolegom. Czytajcie młodszemu rodzeństwu.
Drodzy Rodzice, czytajcie swoim dzieciom, nawet wtedy, kiedy one potrafią już czytać samodzielnie. To są nieocenione, wspólne chwile, które zapadną sympatycznie w pamięć każdemu członkowi rodziny .
Życzymy ciekawych, nowych przygód z książką.
(lk)
Poleć tą stronę znajomym