Z życia świetlicyZ życia szkoły

Cukier? Nie, dziękuję!

W ramach projektu „Zdrowo jem, więcej wiem” klasa 0b poznała dziś właściwości cukru. Większość dzieci preferuje smak słodki. Dlatego spośród wszystkich produktów spożywczych dzieci najczęściej wybierają ciastka, ciasta, cukierki, słodkie napoje, lody. Tego rodzaju słodycze niestety bardzo często zastępują właściwe posiłki. Są również podstawą poczęstunku przygotowywanego na wszelkie dziecięce imprezy i zabawy. Problemem jest to, że dzieci zwykle niechętnie zmieniają swoje przyzwyczajenia – odnosi się to w szczególności do słodyczy.

Dziś nasi najmłodsi uczniowie zapoznali się z fragmentem książki „Kubuś Puchatek” oraz śpiewali fantastyczną piosenkę „Ruch i podskok”. Dzieci dowiedziały się, jakie szkody może poczynić cukier w organizmie człowieka.

 

Poleć tą stronę znajomym