Przyjaciele szkołyZ życia szkoły

Co to jest historia? Ciekawe zajęcia w 3a

Co to jest historia? Czym się zajmuje? Kiedy zaczęła się historia?….. – na te i wiele innych pytań odpowiadała uczniom klasy 3a p. Kasia, która jest historykiem i dziś odwiedziła nasza klasę. Dzieci w czasie spotkania zdobyły szereg interesujących informacji na temat tej nauki. Wiedzą, jakie inne dziedziny przyczyniają się do poznania historii. Dowiedziały się też, czym zajmuje się archeologia czy paleontologia – czy to też jest historia? W czasie zajęć pracowały indywidualnie i w grupach, dzieląc się swoimi wiadomościami i spostrzeżeniami z klasą. Obejrzały również nawiązującą do tematu spotkania prezentację.

Dzisiejsze zajęcia były wspaniałą przygodą i dobrym nawiązaniem do kolejnego zawodu, który będziemy poznawać w czasie wycieczki do Archiwum Państwowego w Gdańsku.

Poleć tą stronę znajomym