Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Bierzemy udział w I międzynarodowej edycji „Przerwy na czytanie”!

Już w piątek, 16 października, bierzemy udział w I międzynarodowej edycji V ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”. Wydarzenie odbywa się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

W tym dniu każdy przynosi do szkoły ulubioną lub aktualnie czytaną książkę i oddaje się pasji czytania w czasie przerw. Najmłodszym uczniom w strefie czytania czyta zaproszony starszy uczeń lub wychowawca ;).
Przy okazji ogłaszamy  międzyklasowy konkurs na złapanie w kadr aparatu fotograficznego
 
  • „najbardziej zaczytanej osoby” (1.kategoria)
lub
  • „największej ilości zaczytanych(zasłuchanych) kolegów/koleżanek z klasy (2.kategoria).
W tym celu zezwala się dwóm wybranym osobom w klasie na wyjątkowe używanie w celu wykonania zdjęć telefonu komórkowego.
Na 2 zdjęcia z każdej klasy (spełniające wymagania danej kategorii) czekamy pod adresem:
 
m.rydzewska@sp26gdynia.pl
Poleć tą stronę znajomym