Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

4b w Muzeum Emigracji

4b w ramach obchodów Dnia Dziecka wybrała się do Muzeum Emigracji, gdzie sympatyczna pani przewodnik opowiadała o losach polskich emigrantów. Uczniowie usłyszeli historię, zaczynając od Wielkiej Emigracji, przez rewolucję przemysłową, masowe wyjazdy do Ameryki, życie w brazylijskiej dżungli, społeczność Chicago, dramatyczne ludzkie losy w czasie i po II wojnie światowej, trudne lata PRL-u, aż po najnowszą historię – po wstąpieniu przez Polskę do Unii Europejskiej. Ekspozycja pozwoliła poczuć i zrozumieć z czym wiązał się wyjazd, pokazała jak wyglądała morska podróż pasażerów III klasy od zaokrętowania, przez oceaniczny rejs – zarówno na, jak i pod pokładem, po procedurę imigracyjną na słynnej Wyspie Ellis w USA.

Po tak niezwykłym zwiedzaniu, cała klasa udała się na lody.

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz