Wyjścia i wycieczki

1A na warsztatach plastycznych

Klasa 1a ostatnio wybrała się do Towarzystwa Miłośników Gdyni na warsztaty plastyczne. Swoją wizytę dzieci rozpoczęły od zwiedzania galerii prac dorosłych artystów- amatorów  zrzeszonych w Kole Plastyków im.prof.Wacława Szczeblewskiego. Usłyszały wiele informacji na temat takich zagadnień plastycznych, jak: barwy podstawowe i pochodne, światłocień, faktura czy też kompozycja.  Zapoznały się z różnymi  technikami plastycznymi. W czasie warsztatów tworzyły swoje prace wykorzystując technikę graficzną , jaką jest monotypia. Dzieci najpierw wykonały szkic ołówkiem, a następnie przykryły szkic szybką , którą z kolei pokryły specjalnymi farbami. Na zakończenie ręcznie odbiły na zwilżonym papierze gotową pracę.  Udział w warsztatach dał wszystkim uczestnikom mnóstwo zabawy i satysfakcji!

 

Poleć tą stronę znajomym

Dodaj komentarz