KomunikatyZ życia szkoły

Wspaniałe podsumowanie Tygodnia Armeńskiego

Od początku tygodnia uczniowie naszej szkoły poznawali Armenię. Wszyscy bardzo się starali, by udekorować korytarze szkolne barwami tego kraju. Ponadto uczniowie klas starszych zapoznali się z gazetką, na której umieszczone były ciekawostki dotyczące Armenii oraz najpopularniejsze instrumenty, na których grają Ormianie.

Dziś mieliśmy okazję poznać Ani – Ormiankę, która w niezwykły sposób opowiedziała nam o swoim pięknym kraju. Dowiedzieliśmy się wiele ciekawych informacji o tradycjach, kulturze i przepysznym jedzeniu w Armenii. Ani zaskoczyła wszystkich opowiadając o wszystkim w języku polskim. To było bardzo emocjonujące spotkanie. Wiele się dowiedzieliśmy o tym kraju. Jednocześnie chcielibyśmy podziękować naszej zaprzyjaźnionej firmie Refinitiv (Thomson Reuters), dzięki której ponownie przenieśliśmy się w odległe zakątki świata.