Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Dzień Patrona

Dzisiaj obchodziliśmy wyjątkowe święto – Dzień Patrona. Z tej właśnie okazji, uczniowie naszej szkoły wraz z całym gronem pedagogicznym mieli zaszczyt obejrzeć wspaniały i jakże wzruszający spektakl „Czarno – białe zaklęcie” zaprezentowany przez grupę teatralną Antrakcik. Przedstawienie w tak oczywisty sposób zobrazowało najtragiczniejszy moment w dziejach naszego kraju, że wszystkim ciężko było ukryć wzruszenie. Młodzi aktorzy zostali nagrodzeni wielkimi brawami.

Również dzisiaj, delegacja uczniów wyruszyła na cmentarz, by zapalić znicze przy pomniku Żołnierzy Armii Krajowej. Tak wspaniały i poruszający dzień zakończył się odwiedzinami u Pani Krystyny Cembrzyńskiej. Pani Krystyna była żołnierzem AK do IV 1942 do VII 1944r.  Była łączniczką w punkcie nadawczo – odbiorczym do pracy z Anglią i Włochami. Dzisiaj, nasi uczniowie wręczyli Pani Krystynie piękną laurkę z podziękowaniami i życzeniami zdrowia, sił i codziennej radości.