Wyjścia i wycieczkiZ życia szkoły

Wycieczka do Torunia

W dniach 21-22 października, część dzieci z klas młodszych wybrała się na wycieczkę do Torunia. Podczas dwudniowego pobytu, uczniowie poznali bliżej miasto Mikołaja Kopernika. W takcie wycieczki nie brakowało atrakcji. Dzieci odwiedziły Muzeum Toruńskiego Piernika, uczestniczyły w warsztatach wypiekania pierników, oglądały seans w Planetarium, zwiedziły Muzeum Zabawek oraz Dom Legend Toruńskich. Jednak, chyba największą z atrakcji było zakwaterowanie w Twierdzy IV Toruń, gdzie dzieci mogły zapoznać się z historią twierdzy, uczestniczyć w nocnym zwiedzaniu obiektu czy brać udział w prawdziwej wojskowej musztrze. Wielką frajdę sprawił dzieciom nocleg w wojskowych salach. Czas upłynął tak szybko, że niektóre z dzieci pytały czemu nie możemy zostać dłużej? No i kiedy kolejna wycieczka? Do Gdyni wracaliśmy w wyśmienitych nastrojach i z mnóstwem wrażeń i historii do opowiedzenia rodzicom.

Poleć tą stronę znajomym