Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Przerwa na czytanie

Miniona środa (21.10.) była w naszej szkole dniem bardzo pracowitym, ponieważ oprócz zwykłych zajęć wszyscy byli bardzo zajęci…czytaniem. Tego dnia dołączyliśmy do II międzynarodowej edycji  VI ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie, organizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom”. Wzięli w niej udział wszyscy uczniowie oraz pracownicy naszej szkoły.  Akcji towarzyszył konkurs fotograficzny „Przyłapani na czytaniu” ( relacja poniżej, rozwiązanie konkursu wkrótce). W podziękowaniu za udział w akcji każdy uczestnik może przyjść do biblioteki i wybrać sobie kolorową zakładkę, po którą serdecznie zapraszamy :-).  Mamy nadzieję, ze dzieci zapamiętają, że każda wolna chwila jest dobra na spotkanie z książką!

Poleć tą stronę znajomym