Z życia szkoły

Dzień Ziemi 2022

Dzień Ziemi w SP 26 to dwa dni kreatywnej zabawy i edukacji.. Wróćmy do tych ekscytujących, ekologicznych wydarzeń. W czwartek 21 maja klasy 4-8  oddelegowały trzy – osobowe drużyny, które ma 5 godzinie lekcyjnej wzięły udział w ekologicznym escape roomie. Zespoły klasowe walczyły z różnorodnymi interdyscyplinarnymi wyzwaniami ekologicznymi. Szukały żaby schowanej w trawnej gęstwinie,  wykonywały działania matematyczne, żeby zidentyfikować chronione gatunki zwierząt, rozwiązywały rebusy ekologiczne, … Czas gonił, było mnóstwo zabawy i emocji. Wynik rozgrywek:

I miejsce – klasa 7a

II miejsce – klasa 8b

III miejsce – klasa 7b.

Gratulujemy ekologicznego zaangażowania.

 

Dzień Ziemi 2022 odbywał się pod hasłem „Zainwestuj w naszą planetę”.

Uczniowie klas 4-8 zaprojektowali  plakaty  promujące  to międzynarodowe wydarzenie i  działania na rzecz Matki Ziemi.

Poleć tą stronę znajomym