Z życia bibliotekiZ życia szkoły

Dzień Czekolady w bibliotece

W dniu 12 kwietnia obchodzimy smakowity Dzień Czekolady. W naszej bibliotece – na sposób  literacki. Czekolada była i jest inspiracją dla wielu pisarzy, poetów, twórców filmów, piosenek, a nawet kulinarnych przepisów. Na wystawie pojawiły się więc książki ze słowem czekolada w tytule, a także takie, w których znajdują się przepisy na czekoladowe desery, ciasta i inne słodkości pochodzące na przykład od Kubusia Puchatka, Ani z Zielonego Wzgórza, czy też Cecylii Knedelek. Na chętnych czekały czekoladowe ciekawostki, rebusy, quizy i zadania. Z tych ostatnich dowiedzieliśmy się, że ze wszystkich rodzajów czekolad najzdrowsza jest czekolada gorzka, którą powinniśmy jeść w rozsądnych ilościach , często zastępując ją zdrowymi przekąskami. W nagrodę za udział w zabawie uczniowie mogli poczęstować się rodzynkami i chipsami z…owoców 🙂 .

 

Poleć tą stronę znajomym